Statybų gidas

Pradedame namų statybos seriją, kurioje paaiškės visą kas svarbiausią nuo pamatų iki sėkmingo namo užbaigimo!👷‍♂️

Architektūrinė projekto dalis

Tinkamo namo radimas gali užtrukti.🗓 Pasisemkite idėjų iš daugybės galimų katalogų, svetainių kaip: “Pinterest” “houzz.com” “havenly.com”, ir, jei reikia, paprašykite, statybininko ar kito pastato specialisto – architekto ar dizainerio – pagalbos išsirirenkant geriausią variantą pagal jūsų poreikius.

Įprastai architektas, glaudžiai bendraudams su jumis, daug svarstydamas ir diskutuodamas daro būsimojo namo eskizus ir bando priartėti iki tinkamo jums modelio. Šis eskizavimo etapas užtrunka labai įvairiai, viskas tikriausiai priklausys kaip gerai žinosite savo būsimų namų viziją. Pasistenkite aiškiai išdėstyti savo pageidavimus, papasakoti savo gyvenimo būdo tipą, kiek dažnai mėgstate būti namuose, kuriose kambariuose planuojate praleisti daugiausiai savo laiko ir pan.🤔 Tik suradus tinkamą variantą, prasideda projekto architektūrinės dalies ruošimas. Iki šio etapo, jūs galite laisvai reikšti savo idėjas, keisti eskizus. Tačiau kai projektas yra užbaigiamas, papildomi pakeitimai sukelia pernelyg daug problemų: pvz. padarius pakeitimą namo plane, automatiškai reikia keisti visų aukštų planus, fasadus, pjūvius, stogo planą, detales. Taigi, eskizavimo metu laisvai reikškite savo mintis ir bendraukite su architektu, o vėliau leiskite architektui techniškai pavaizduoti sumodeliuotą jūsų gyvenamąjį namą ir aptarinėkite tik būsimas medžiagas, detales, statybos procesą.👌

Sienų dažymas

Sienų dažymas yra gana nesudėtingas darbas, kurį galima gana kokybiškai padaryti turint net ir nedaug patirties. Darbo kokybė daug priklauso nuo dažų ir įrankių pasirinkimo. Tačiau labai svarbus yra sienų paruošimas dažymui. Daugiau pastangų reikės lygiai linijai tarp lubų ir sienų išgauti, nudažyti sieną skirtingomis spalvomis.

Senų sienų #perdažymas neatpažįstamai pakeičia butą. Darbas nesudėtingas, todėl žmonėms, kurie mėgsta pokyčius ir naują aplinką, buto perdažymas yra puiki galimybė be didelių investicijų atnaujinti būstą.

Kriterijai prieš perkant nekilnojamą turtą

Svarbus kriterijus renkantis nekilnojąmą turtą yra bendra būkle. Būstas gali būti naujos statybos, renovuotas, dar tik brėžiniuose arba jau gali būti sudaroma preliminarioji buto pirkimo sutartis. Tokiu atveju taip pat turite paskaičiuoti, ar jums verta laukti, juk dar reikės papildomų pinigų baldams, buitinei technikai, vidaus apdailos medžiagoms ir panašiai. Taip pat turite patikrinti statytojo dokumentus: ar galite juo pasitikėti, ar projektas nevėluos, bus aukštos kokybės.

 Kitas svarbus kriterijus perkant būstą yra vietos kur gyvensite grunto vyraujantis tipas. Būtina išsiaiškinti, kokiam grunto tipui priskiriama sklypo žemė, nes silpnam gruntui reikės gilių polinių-gręžtinių pamatų, esant aukštam gruntiniam vandeniui teks įrengti drenažą. Nepamirškite ir tokių kriterijų, kaip komunikacija, sklypo išdėstymo ir formos, nes visa tai gali didinti projekto realizacijos kainą.

Galiausiai pagrindinis mūsų patarimas būtų- neskubėkite. Apsvarstykite įvairias galimybes, palyginkite kainas ir priimkite pirkimo sprendimą tik pasveriant visus privalumus ir trūkumus.

Pamatai ir jų tipai

Namo pamatus įprastai projektuoja inžinierius atsižvelgdamas į gruntą, ant kurio turi būti statomi namai, žemės nuolydį ir pastato svorį.

Prieš inžinieriui suprojektuojant jūsų namo pagrindą, jiems reikės detalios grunto analizės. Nustačius grunto sudėtį gaunama informaciją apie grunto granuliometrinę sandarą. Pagal tai galime gruntą suskirstyti į atskirus tipus. Nustačius gruntų fizikines ir mechanines gruntų savybes gauti rezultatai yra naudojami pastato projektavime, konstruktorius pagal šiuos duomenis įvertina statinio pagrindo laikomąją gebą bei parenka tinkamiausia pamatų rūšį. Pamatai būna gręžtiniai, juostiniai, poliniai arba plokštuminiai. Kiekviena iš tipų apžvelgsime artimiausiais kartais!

Pastato konstrukcijos 

Pastato statyba vykdoma pagal projektą, kuris neįmanomas be konstrukcinės dalies. Konstrukcinę projekto dalį sudaro: pamatų planas, pamatų pjūviai ir detalės; rostverkų planas ir #pjūviai; sąramų planai ir pjūviai; perdangų planai bei pjūviai; stogo konstrukcijų planai (stogo karkaso krėslas, gegnių planas); pastato pjūviai;grindų, sienų, perdangų ir stogo įrengimo detalės; pagrindiniai medžiagų kiekiai.Užsisakius projekto konstrukcinę dalį bus užtikrinamas vienas iš esminių statinio reikalavimų- mechaninis atsparumas ir pastovumas

Plytelių klojimas

Plytelių klijavimas – labai kruopštus darbas, stipriai priklausantis nuo to, kokių rūšių plytelės yra pasirinktos ir kokio sudėtingumo projektą norima įgyvendinti. Yra tokių patalpų (pavyzdžiui, vonios kambarys), kurios neįsivaizduojamos be plytelių – čia vaizdą mėgstama pagyvinti naudojant papildomus stilistinius elementus, sukurtus iš plytelių.

Plytelės gali suteikti erdvei visiškai naują įvaizdį ir padidinti patalpos estetinę kokybę.

Sienų dažymas

Sienų dažymas yra gana nesudėtingas darbas, kurį galima gana kokybiškai padaryti turint net ir nedaug patirties. Darbo kokybė daug priklauso nuo dažų ir įrankių pasirinkimo. Tačiau labai svarbus yra sienų paruošimas dažymui. Daugiau pastangų reikės lygiai linijai tarp lubų ir sienų išgauti, nudažyti sieną skirtingomis spalvomis.

Senų sienų #perdažymas neatpažįstamai pakeičia butą. Darbas nesudėtingas, todėl žmonėms, kurie mėgsta pokyčius ir naują aplinką, buto perdažymas yra puiki galimybė be didelių investicijų atnaujinti būstą.

Vonios apdaila: ką verta žinoti renkantis?

Visi norėtų turėti ne tik patogų, bet ir gražų vonios kambarį. Ko gero, dėl šios priežasties namų savininkai dažnai nevengia įsigyti netikėčiausių vonios reikmenų. Visgi svarbiausia yra atsižvelgti į šių aksesuarų funkciją, o tik po to galvoti apie jų estetinį poveikį visam vonios kambariui. Dažnam, kuriančiam vonios kambario interjerą, kyla klausimas, ką reikėtų nusipirkti. Geriausia iš anksto apgalvoti, ko gali prireikti.

Taigi, pristatome jums keletą patarimų, kaip pasirinkti vonios aksesuarus.

🔵Žinokite savo biudžetą.

Be jokios abejonės, visada svarbu žinoti, koks yra jūsų biudžetas. Tai leis jums pasirinkti tas dekoro detales, kurios tiktų jūsų vonios kambariui bei tilptų į jūsų biudžeto ribas. Juk tikrai būtų nemalonu „ištaškyti“ pinigus ir dėl to vėliau gailėtis. Taigi, gerai suplanuokite biudžetą ir įsigykite geros kokybės vonios kambario reikmenis už prieinamą kainą.

Vonios apdaila: ką verta žinoti renkantis?

🔵Žinokite, ko jums reikia.

Prieš apsipirkinėdami įsitikinkite, kad jau žinote, ko jums tikrai reikia. Pažvelkite į savo vonios kambarį ir patikrinkite, ko ten trūksta. Be to, pagalvokite, kiek reikiamus daiktus naudosite ir nepirkite tų, kurių  nenaudosite. Pirkite tik svarbius ir naudojamus daiktus.

🔵Negalvokite apie prekės ženklus.

Perkant vonios aksesuarus tikrai nereikėtų galvoti apie prekės ženklus. Dauguma žmonių mano, kad jei prekės ženklas yra populiarus, tai ir bus geriausias pasirinkimas. Visgi nemažai atvejų, kai populiaraus prekės ženklo daiktai nėra aukščiausios kokybės. Atidžiai apžiūrėkite ir pasidomėkite kiekviena preke. Taip pat įsitikinkite, kad prekių, kurias ketinate pirkti, funkcija tikrai atitinka jūsų poreikius.

Vonios apdaila: ką verta žinoti renkantis?

🔵Ieškokite nebrangių geros kokybės daiktų.

Kitas klaidingas pirkėjų įsitikinimas yra tai, kad prekės, kainuojančios daugiau, savaime yra geresnės. Tiesą sakant, yra daug pigių ir netgi geresnės kokybės daiktų. Taigi, būkite sumanus pirkėjas. Atidžiai peržiūrėkite prekės duomenis ir kainas, kad galėtumėte įsigyti gerą daiktą už prieinamą kainą.

🔵Peržiūrėkite turimą erdvę.

Jei jūsų vonios kambarys yra mažas, dažnai iš pirmo žvilgsnio nedidelės dekoro detalės gali užimti daug vietos. Taigi, peržiūrėkite turimą erdvę, kad netyčia nenusipirktumėte daiktų, kurie tik nereikalingai užgoš jūsų vonios kambarį. Atminkite, kad svarbiausia yra funkcija, o ne išvaizda.

🔵Pirmenybę teikite būtiniems daiktams.

Ne visi daiktai vonios kambaryje iš tikrųjų yra svarbūs. Pirmiausia įsigykite reikiamus daiktus, o tik po to pirkite mažiau reikalingus.  Nepamirškite nusipirkti kriauklių, maišytuvų, dušų, grindų kanalizacijos ir t.t. Be to, įsitikinkite, kad jie tinka prie bendros vonios kambario stilistikos.

🔵Pasirinkite tinkamus maišytuvus ir dušo galvutes.

Įsitikinkite, kad maišytuvai ir dušo galvutės papildys jūsų vonios įrangą. Jei turite paprastą kriauklę ir vonią, norėdami išlaikyti šiuolaikišką vonios kambario išvaizdą,  naudokite panašaus stiliaus maišytuvus ir dušo galvutes. Jei jūsų armatūra yra puošni, patartina įsigyti porceliano ir žalvario derinių, taip palaikant tradicinį įvaizdį. Taip pat nepamirškite pasidomėti jūsų pasirinktų maišytuvų ir dušo galvučių efektyvumu.

Vonios apdaila: ką verta žinoti renkantis?

🔵Pasirinkite paprastą stilių arba neutralias spalvas.

Jei planuojate kartkartėmis pakeisti vonios kambario išvaizdą, būtų protinga naudoti neutralias spalvas ir paprastus stilius. Tokiu būdu jums nereikės pirkti naujų aksesuarų kaskart, kai norėsite atnaujinti vonios kambarį. Pavyzdžiui, nusipirkite paprastą porceliano vonią, tualetą ir kriauklę.

🔵Gerai pasirinkite apšvietimą.

Galbūt kai kurie nelaiko apšvietimo aksesuaru, tačiau visi pritartų jo svarbumui. Apšvietimas yra be galo reikšmingas dalykas, galintis pakeisti visą vonios kambario nuotaiką. Pasirinkite apšvietimą, kuris ne tik apšviestų, bet ir papuoštų vonios kambarį. Galite naudoti pakabinamus ar sieninius šviestuvus – viskas priklauso nuo vonios kambario dydžio.

🔵Pirkite kitus vonios reikmenis.

Įsigiję reikalingus, dabar galite pridėlioti kitų vonios reikmenų, tokių kaip muilo indas, dantų šepetėlio laikiklis, rankšluosčių kabykla, dušo užuolaidos ir t.t. Tačiau nedėkite tų, kurių iš tikrųjų nereikia, nes tai tik užgriozdins jūsų vonios kambarį ir jis atrodys perkrautas.

Pirkdami vonios reikmenis, pagalvokite, ar tai, ką ketinate įsigyti, yra tikrai vertinga. Visada atsižvelkite į savo vonios kambario būklę, turimą erdvę, turimą biudžetą ir reikalingas daiktų funkcijas. Taip pat patikrinkite ne tik prekių kokybę, bet ir tai, ar yra garantija. Vonios kambario dizaino koncepcija taip pat yra svarbus aspektas – pagalvokite, ar tai modernus ir šiuolaikiškas, ar tradicinis vonios kambarys. Turima informacija apie įsigyjamus daiktus taip pat yra labai svarbu, norint išsirinkti geriausius vonios aksesuarus.

Įtempiamos lubos ir įtempiamų lubų apšvietimas išskirtiniam interjerui

Įtempiamos  lubos su apšvietimu tai galimybė ne tik apšviesti patalpą, kurioje montuojamos šio tipo lubos, tačiau ir galimybė pasireikšti jūsų vaizduotei ir taip sukurti itin įspūdingą interjero dizainą, kuris jūsų namus pavers išskirtiniais. Pateikiame kelias apšvietimo idėjas, kurios jums padės išsirinkti tiek įtempiamų lubų rūšį, tiek ir jų apšvietimo būdą.

Įtempiamos lubos su įleistu  LED apšvietimu

Tai pats paprasčiausias ir populiariausias įtempiamų lubų apšvietimas, kurį, kaip ir baltas matines lubas, galima vadinti klasika. Jis puikiai dera prie matinių, satininių ar blizgių įtempiamų lubų ir puikiai atlieka savo pagrindinę funkciją, t.y. puikiai apšviečia patalpą.

Kodėl šis įtempiamų lubų  apšvietimas vadinamas įleistu? Taip yra dėl to, jog į iš anksto padarytas įtempiamų lubų skyles įmontuojami apvalūs LED šviestuvai beveik neišsikiša iš po PVC plėvelės.

Įtempiamos lubos su linijiniu LED apšvietimu

Šiam lubų apšvietimo sprendimui naudojamos LED juostos, kurios derinamos su įvairaus tipo įtempiamomis lubomis. Jos gali būti montuojamos tiek po PVC plėvele, tiek ir viename lygyje su ja. LED juostą galime panaudoti net keliais būdais.

„Plaukiojančios“ įtempiamos  lubos

Lubos vadinamos „plaukiojančiomis“ dėl to, jog sudaromas įspūdis, kad lubos nėra pritvirtintos. Renkantis šį įtempiamų lubų apšvietimą dažniausiai naudojamos matinės įtempiamos lubos po kuriomis pritvirtinamas linijinis LED apšvietimas. Jis montuojamas ties įtempiamų lubų perimetru.

„Sklandančios“ įtempiamos lubos

„Sklandančios“ lubos labai panašios į „plaukiojančias“, kadangi apšvietimas sumontuotas ties įtempiamų lubų perimetru. Šiam apšvietimo sprendimui būdinga tai, kad LED juostos montuojamos viename lygyje su įtempiamomis lubomis. Dėl šios priežasties aiškiai matoma PVC plėvelės ir LED juostos sankirta, tad sukuriamas „sklandančių“ lubų efektas.

Skaidrios įtempiamos lubos su apšvietimu

Tai labai moderniai ir išskirtinai atrodantis lubų apšvietimo sprendimas. Jis visiškai neįpareigoja, kadangi skaidri  PVC plėvelė su LED juostomis gali būti naudojama apšviečiant tiek visas, tiek ir dalį lubų. O pagrindinis šio apšvietimo principas – LED juostų naudojimas po skaidria PVC plėvele ties jų perimetru.

Apšviečiant dalį lubų, skaidri plėvelė derinama su dar viena įtempiamų lubų rūšimi. Dažniausiai tai būna baltos matinės įtempiamos lubos. Tokiu atveju apšvietimas montuojamas tik po skaidria lubų dalimi.

Žinoma, apšvietimas gali būti montuojamas ne tik ties skaidrių įtempiamų lubų perimetru, bet ir virš jų. Tačiau šis apšvietimo būdas dažniausiai naudojamas tada, kai norima išskirti tam tikrą patalpos erdvę. Todėl skaidri plėvelė bus derinama su matine, satinine ar blizgia plėvele, o taip pat dažniausiai ir su kitu įtempiamų lubų apšvietimo būdu.

Kiti LED juostų panaudojimo būdai

LED juostų panaudojimo spektras platus. Jas galima naudoti ties įtempiamų lubų viduriu, ties jų šonu ar skersai jų. Viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos ribų!

Taigi, įtempiamos lubos su apšvietimu gali ne tik atlikti savo funkciją – apšviesti patalpą, tačiau ir sukurti nepaprastai atrodantį lubų vaizdą bei interjerą paversti išties išskirtiniu.

Kodėl verta rinktis laisvai pastatomas vonias?

Jei svarstote vonios kambaryje įrengti naują vonią, yra daugybė priežasčių, kodėl laisvai pastatoma vonia yra puikus pasirinkimas.

Dalinamės pagrindiniais jų privalumais.

Laisvai pastatomų vonių žavesys ir populiarumas

Nesuklysime teigdami, kad vonios kambarys nebėra tik higienos funkciją atliekanti erdvė. Dabar vonioje, kaip ir kitose namų erdvėse, norisi sukurti šiuolaikišką dizainą, kuriame malonu ir gera būti.

Laisvai pastatomų vonių estetika ir elegancija yra nesenstanti. Žmonės jas naudoja šimtmečius, nes šie įrenginiai asocijuojasi su prabanga ir gracija. Šiuolaikiniai vartotojai dabar gali rinktis iš platesnio, nei kitų vonios tipų, asortimento, todėl šios vonios pastaraisiais metais tapo ypač populiarios. Rinkoje galite rasti skirtingų dydžių, formų bei spalvų laisvai pastatomas vonias. Šie įrenginiai gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu, kuris akimirksniu patraukia akį ir  sukuria gaivos bei ramybės atmosferą.

Komfortas ir praktiškumas

Šiais laikais daugiausia dėmesio susilaukia akmens masės ir Silkstone medžiagos vonios, kurios yra ypatingai patvarios ir ilgaamžiškos. Naudojant šias vonias, komfortas lydi kiekviename žingsnyje: pradėkime nuo to, kad jų paviršius yra itin švelnus ir malonus liesti, taip pat nesigirdi leidžiamo vandens triukšmo ir mėgausitės ilgai išlaikoma šiluma.

Nesudėtingas vonios montavimas

Laisvai pastatomos vonios nėra įklijuojamos, montuojamos į sieną ar grindis. Jas galite pastatyti beveik bet kurioje vietoje – turite pilną kūrybinę laisvę. Dėl paprasto šių vonių montavimo proceso, jos tapo vienos labiausiai pageidaujamų vonių tipų penkių žvaigždučių viešbučiuose ir aukščiausios klasės apartamentuose. Išsirinkę vonios montavimo vietą,  nepamirškite pasirūpinti vandens nubėgimo sistema.

Lengva priežiūra

Vonios kambaryje ypatingai svarbu palaikyti švarą ir higieną, tačiau šios erdvės valymas kartais gali būti gana varginantis, dėl nepraktiško daugelio gaminių dizaino. Turint laisvai pastatomą vonią su tokiomis problemomis susidursite rečiau. Šių vonių dinamiškas dizainas suteikia lengvesnę įrenginių priežiūrą, nes galima paprasčiau pasiekti ir nuvalyti visus susikaupusius nešvarumus.

Ar jūsų namų stogas atrodo susidėvėjęs? 

Jei jums reikia naujo stogo, įsitikinkite, jog įsigyjate geriausią stogo dangos medžiagą, atitinkančią jūsų namus ir biudžetą. Šiandien galima rinktis iš daugybės medžiagų, įskaitant natūralius ir medienos gaminius. Nesvarbu, ar jums labiau patinka lakštinis metalas, asfaltas, skalūnas, mediena ar kita medžiaga, svarbu suprasti įvairių medžiagų privalumus ir trūkumus. Štai keletas patarimų, kurie padės jums pasirinkti tinkamą stogo dangos medžiagą.

Stogo ilgaamžiškumas;

Kurios medžiagos tarnauja ilgiau nei kitos. Pavyzdžiui, asfalto čerpės yra nebrangios ir populiarios tarp sutaupyti norinčių namų savininkų, tačiau jos nėra labai patvarios. Tuo tarpu plastikinės polimerinės ir molio plytelės yra vienos patvariausių rinkoje.

Atsparumas stichinėms nelaimėms;

Motina gamta kartais gali būti grėsminga. Visgi nepriklausomai nuo oro sąlygų, tikrai norėsite, kad jūsų stogas tarnautų kuo ilgiau. Renkantis stogo medžiagas, pasirinkite medžiagą, atsparią vėjui ir ugniai. Metaliniai stogai yra tam tinkami ir puikiai apsaugo nuo netikėtų oro sąlygų.

Namų stilius;

Prieš pirkdami naują stogą, apsvarstykite savo namų stilių. Pavyzdžiui, ispaniško stiliaus namai geriau atrodo su molio plytelėmis nei asfalto medžiagos. Jei turite „Craftsman“ (amatininko) stiliaus namus, galbūt norėsite įsigyti medines čerpes ar plastikinį polimerą. Pasitarkite su savo stogo dangų profesionalu, kad pasirinktumėte geriausiai prie jūsų namų #stiliaus derančias medžiagas. Naujas stogas, atitinkantis jūsų namus, padidins jūsų namų vertę bei patrauklumą.

Stogo kaina;

Pripažinkime – namų savininkai dažniausiai neturi neriboto biudžeto, tad jis gali nulemti turimus pasirinkimus. Nepatingėkite  ir išanalizuokite rinkoje esančius pasiūlymus ir pasirinkite kokybišką bei jūsų lūkesčius atitinkantį variantą.

Akustiniai ir garso izoliacijos sprendimai

Pateikiame keletą patarimų, kaip į savo gyvenimą įnešti daugiau tylos ir ramybės, jei kenčiate nuo triukšmo gyvenamojoje patalpoje :

Minkštinkite paviršius

Garsas geriausiai atšoka nuo kietų, plokščių paviršių, tokių kaip stiklas, kietmedžio grindys ir plytelės. Įsigijus kilimą, minkštus baldus, užuolaidas ar net augalus, jūsų kambarys gali tapti daug tylesnis.

Sandarinkite tarpus

Tarpai po durimis ir aplink jas gali tapti nepageidaujamo triukšmo šaltiniais. Elektros lizdai ir ventiliacijos angos taip pat yra probleminės sritys, į kurias namų savininkai dažnai neatsižvelgia. Iš esmės visur, kur oras gali patekti į kambarį, gali patekti ir garsas. Tinkamas kambario sandarinimas yra puikus būdas išlaikyti kambarį tylų.

Baltas triukšmas

Palyginti naujas būdas kovoti su nepageidaujamu garsu yra užmaskuoti jį baltu triukšmu. Balto triukšmo sistema naudoja švelnius garsus, panašius į judantį orą, kad užmaskuotų šalia esantį erzinantį triukšmą. Komercinės paskirties ir tarp naujų tėvų populiarios baltojo triukšmo sistemos gali paversti triukšmingą biurą ramia darbo vieta arba padėti nerimaujančiam kūdikiui ilgiau miegoti. Norėdami išbandyti šį metodą, galite įsigyti baltojo triukšmo prietaisą arba parsisiųsti nemokamų programėlių išmaniesiems telefonams.

Susisiekime

„Baltijos plienas“ patikimas partneris, savo pažangiais sprendimais prisidedantis prie statytojų sėkmingai įgyvendinamų projektų ir jų verslo kūrimo.