Baltijos plienas

Statybų patarimai

Teikdami statybų patarimus, mes pasidaliname savo gilia patirtimi ir žiniomis, padedančiomis žmonėms įgyvendinti savo statybos svajones. Nuo pradžios iki pabaigos, mes stengiamės padėti klientams pasiekti aukščiausią kokybės lygį, taupyti laiką ir išteklius bei užtikrinti ilgaamžiškumą ir saugumą. 

Architektūrinė projekto dalis

Tinkamo namo radimas gali užtrukti.🗓 Pasisemkite idėjų iš daugybės galimų katalogų, svetainių kaip: “Pinterest” “houzz.com” “havenly.com”, ir, jei reikia, paprašykite statybininko ar kito pastato specialisto – architekto ar dizainerio – pagalbos, išsirirenkant geriausią variantą pagal jūsų poreikius.

Įprastai architektas, glaudžiai bendraudams su jumis, daug svarstydamas ir diskutuodamas, daro būsimojo namo eskizus ir bando priartėti iki tinkamo jums modelio. Šis eskizavimo etapas užtrunka labai įvairiai, viskas, tikriausiai, priklausys, kaip gerai žinosite savo būsimų namų viziją. Pasistenkite aiškiai išdėstyti savo pageidavimus, papasakoti savo gyvenimo būdo tipą, kiek dažnai mėgstate būti namuose, kuriuose kambariuose planuojate praleisti daugiausiai savo laiko ir pan.🤔 Tik suradus tinkamą variantą, prasideda projekto architektūrinės dalies ruošimas. Iki šio etapo, jūs galite laisvai reikšti savo idėjas, keisti eskizus. Tačiau, kai projektas yra užbaigiamas, papildomi pakeitimai sukelia pernelyg daug problemų: pvz. padarius pakeitimą namo plane, automatiškai reikia keisti visų aukštų planus, fasadus, pjūvius, stogo planą, detales. Taigi, eskizavimo metu laisvai reikškite savo mintis ir bendraukite su architektu, o vėliau leiskite architektui techniškai pavaizduoti sumodeliuotą jūsų gyvenamąjį namą ir aptarinėkite tik būsimas medžiagas, detales, statybos procesą.👌

Sienų dažymas

Sienų dažymas yra gana nesudėtingas darbas, kurį galima gana kokybiškai padaryti turint net ir nedaug patirties. Darbo kokybė daug priklauso nuo dažų ir įrankių pasirinkimo. Tačiau labai svarbus yra sienų paruošimas dažymui. Daugiau pastangų reikės lygiai linijai tarp lubų ir sienų išgauti, nudažyti sieną skirtingomis spalvomis.

Senų sienų perdažymas neatpažįstamai pakeičia butą. Darbas nesudėtingas, todėl žmonėms, kurie mėgsta pokyčius ir naują aplinką, buto perdažymas yra puiki galimybė be didelių investicijų atnaujinti būstą.

Kriterijai prieš perkant nekilnojamą turtą

Svarbus kriterijus renkantis nekilnojąmą turtą yra bendra jo būklė. Būstas gali būti naujos statybos, renovuotas, dar tik brėžiniuose arba jau gali būti sudaroma preliminarioji buto pirkimo sutartis. Tokiu atveju taip pat turite paskaičiuoti, ar jums verta laukti, juk dar reikės papildomų pinigų baldams, buitinei technikai, vidaus apdailos medžiagoms ir panašiai. Taip pat turite patikrinti statytojo dokumentus: ar galite juo pasitikėti, ar projektas nevėluos, bus aukštos kokybės.

 Kitas svarbus kriterijus, perkant būstą, yra vietos kur gyvensite grunto vyraujantis tipas. Būtina išsiaiškinti, kokiam grunto tipui priskiriama sklypo žemė, nes silpnam gruntui reikės gilių polinių-gręžtinių pamatų, o esant aukštam gruntiniam vandeniui teks įrengti drenažą. Nepamirškite ir tokių kriterijų kaip sklypo išdėstymas ir forma, nes visa tai gali didinti projekto realizacijos kainą.

Galiausiai, pagrindinis mūsų patarimas būtų – neskubėkite. Apsvarstykite įvairias galimybes, palyginkite kainas ir priimkite pirkimo sprendimą tik pasvėrus visus privalumus ir trūkumus.

Pamatų tipai

Namo pamatus paprastai projektuoja inžinierius, atsižvelgdamas į gruntą, ant kurio bus statomas namas, žemės nuolydį ir pastato svorį.

Prieš inžinieriui projektuojant namo pamatus, jam reikės išsamios grunto analizės. Nustatant dirvožemio sudėtį gaunama informacija apie dirvožemio granuliometrinę struktūrą. Remdamiesi ja, dirvožemį galime suskirstyti į skirtingus tipus. Gruntų fizikinių ir mechaninių savybių rezultatai naudojami projektuojant pastatą, o statybos inžinierius, remdamasis šiais duomenimis, įvertina pastato pamatų laikomąją galią ir parenka tinkamiausią pamatų tipą. Pamatai gali būti gręžtiniai, juostiniai, poliniai arba plokštuminiai. 

Pastato konstrukcijos

Pastato statyba vykdoma pagal projektą, kuris neįmanomas be konstrukcinės dalies. Konstrukcinę projekto dalį sudaro: pamatų planas, pamatų pjūviai ir detalės; rostverkų planas ir #pjūviai; sąramų planai ir pjūviai; perdangų planai bei pjūviai; stogo konstrukcijų planai (stogo karkaso krėslas, gegnių planas); pastato pjūviai;grindų, sienų, perdangų ir stogo įrengimo detalės; pagrindiniai medžiagų kiekiai.Užsisakius projekto konstrukcinę dalį bus užtikrinamas vienas iš esminių statinio reikalavimų- mechaninis atsparumas ir pastovumas.

Plytelių klojimas

Plytelių klijavimas – labai kruopštus darbas, stipriai priklausantis nuo to, kokių rūšių plytelės yra pasirinktos ir kokio sudėtingumo projektą norima įgyvendinti. Yra tokių patalpų (pavyzdžiui, vonios kambarys), kurios neįsivaizduojamos be plytelių – čia vaizdą mėgstama pagyvinti naudojant papildomus stilistinius elementus, sukurtus iš plytelių.

Plytelės gali suteikti erdvei visiškai naują įvaizdį ir padidinti patalpos estetinę kokybę.